Bloker a filtr do opalania – jaka różnica?

0
60
Bloker a filtr do opalania
3/5 - (2 votes)

Z każdej strony słyszymy, że krem z filtrem to podstawa letniej pielęgnacji. Bywamy jednak zagubione w setkach marek, oznaczeń i rodzajów kremów.

Co to są blokery?

Blokery to preparaty, które w większym niż filtry stopniu tamują dostęp promieni słonecznych do skóry. Przeznaczone są dla osób, które z powodów zdrowotnych nie mogą się opalać, np. z uwagi niedawno przeprowadzony zabieg kosmetyczny czy przyjmowania określonego leku. Mimo to producenci przekonują, że bloker sprawdzi się też na plaży dla zdrowej osoby. Lepiej jednak wybrać sprawdzony, wysoki filtr słoneczny.

Co oznacza moc filtru?

Moc filtra SPF 30 oznacza, że możemy opalać się z nim bezpiecznie 30-krotnie dłużej, niż bez ochrony. Czas, po jakim słońce zaczyna nam szkodzić jest różny, zależnie od karnacji: osoby o bladej, wrażliwej skórze w pełnym słońcu mogą przebywać kilka minut, te o cerze oliwkowej – nawet pół godziny. Używanie wysokiego filtra nie oznacza, że w ogóle się nie opalimy! Karnacja zabarwi się z czasem na równomierny, zdrowy kolor, unikniemy za to poparzeń i zaczerwienienia.

Poprzedni artykułRodzaje zapachów – dlaczego trzeba je znać?
Następny artykułCo robimy źle przy poszukiwaniu perfum?
Blog powstał z pasji i mam nadzieję, że posłuży odwiedzającym kobietom do inspiracji moimi własnymi przemyśleniami i recenzjami. Prywatnie fanka kuchni meksykańskiej, dobrej książki i pieszych wycieczek po górach.