Botoks na zmarszczki, czyli klasyka w kategorii odmładzania twarzy!

0
57
Botoks na zmarszczki
5/5 - (1 vote)

Botoks możemy śmiało nazwać jedną z tradycyjnych substancji wykorzystywanych w medycynie estetycznej. To właśnie m.in. przy pomocy botoksu specjaliści tej dziedziny zaczęli wykonywać pierwsze zabiegi odmładzające. Pomimo upływu wielu lat i dołączenia do oferty gabinetów medycyny estetycznej innych, równie skutecznych zabiegów odmładzających, botoks cieszy się nadal ogromną popularnością wśród pacjentów. Co za to odpowiada? Wraz ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na temat zabiegu botoksem!

Czym jest botoks? Czy to bezpieczna substancja?

Botoks to tak naprawdę skrócona nazwa toksyny botulinowej, czyli substancji produkowanej przez beztlenowe bakterie Bacillus botulinus. Inną nazwą botoksu jest jad kiełbasiany, który w sposób naturalny powstaje w zepsutych konserwach czy wędlinach. Należy zaznaczyć, że botoks jest w ogólnym pojęciu trucizną, jednak wstrzyknięcie jego niewielkich ilości w mięśnie nie ma żadnego szkodliwego działania dla człowieka, a wręcz pozwala na skuteczną walkę ze zmarszczkami czy problemem nadmiernej potliwości. Bardzo ważne jest jednak to, aby zabieg został wykonany przez uprawnionego do tego specjalistę – zbyt duża ilość botoksu lub jego aplikacja w nieodpowiednie miejsce może wywołać szereg niepożądanych skutków ubocznych.

Jak działa odmładzanie twarzy botoksem?

Zmarszczki są efektem nadmiernej aktywności mięśni zlokalizowanych w wybranych obszarach twarzy. Mięśnie kurczą się, gdy dostaną odpowiedni sygnał z włókna nerwowego, co tworzy, a następnie pogłębia istniejące bruzdy na twarzy. Jeśli zdecydujemy się na zabieg botoksem, nerw przestanie wysyłać impulsy, a to całkowicie zatrzyma aktywność danego mięśnia. W efekcie przeprowadzonego zabiegu skóra, na której znajdują się zmarszczki, zostaje skutecznie wygładzona na okres ok. 6 miesięcy. Później działanie toksyny botulinowej systematycznie słabnie, choć może zdarzyć się, że efekty zabiegu będą utrzymywać się nawet przez 8-10 miesięcy. Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie w szczególności polecają zabieg botoksem osobom, którym zależy na widocznym i błyskawicznym efekcie odmłodzenia twarzy – w tym przypadku pierwszymi efektami będziemy mogli cieszyć się już bezpośrednio po zakończeniu procedury zabiegowej.

Jak wygląda usuwanie zmarszczek botoksem? Zabieg krok po kroku

Procedura wstrzykiwania botoksu pod skórę pacjenta jest prosta i krótkotrwała, co jednak nie zmienia faktu, że musi być przeprowadzana przez wykwalifikowanego specjalistę. Bezpośrednio przed zabiegiem lekarz odtłuszcza i dezynfekuje skórę specjalnym preparatem i schładza ją, np. lodem, w celu zmniejszenia dolegliwości bólowych wynikających z przeprowadzenia zabiegu. Następnie preparat wstrzykuje się w wybrane miejsca na twarzy – zazwyczaj zmarszczki i bruzdy zlokalizowane w górnej części twarzy, np. na czole czy w okolicy oczu. Odpowiednio wykonany zabieg powinien przynieść efekt redukcji zmarszczek, ale jednocześnie pozostawienia pewnej ruchomości na twarzy pacjenta. Po zabiegu skórę ponownie się schładza i smaruje kremem z witaminą K, która ma chronić przed powstawaniem siniaków. Bardzo ważne, aby kilka godzin po wykonaniu zabiegu nie masować twarzy, nie schylać się ani nie kłaść, gdyż może to spowodować przesunięcie się wstrzykniętej substancji do niższych partii twarzy. Podobnie, jak w przypadku zabiegu wykonywanego przy pomocy kwasu hialuronowego, procedura trwa zaledwie ok. 30 minut i nie naraża pacjenta na długi okres rekonwalescencji.

Więcej informacji na temat stosowania botoksu na zmarszczki znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/toksyna-botulinowa/

Następny artykułBiałe kwiaty w perfumach
Blog powstał z pasji i mam nadzieję, że posłuży odwiedzającym kobietom do inspiracji moimi własnymi przemyśleniami i recenzjami. Prywatnie fanka kuchni meksykańskiej, dobrej książki i pieszych wycieczek po górach.