Co robimy źle przy poszukiwaniu perfum?

0
56
Co robimy źle przy poszukiwaniu perfum
5/5 - (1 vote)

Chcąc znaleźć swój wymarzony i idealnie dopasowany do nas zapach często musimy się sporo namęczyć. Wyprawy do perfumerii często okazują się bezowocne, szczególnie jeśli wcześniej nie kojarzymy marek perfum i wiodących w nich nut zapachowych. Wybór zarówno w perfumerii internetowej jak i stacjonarnej jest ogromny. Półki sklepowe kuszą nas pięknymi, kolorowymi i eleganckimi flakonami. Szeroki asortyment produktów często sprawia, że nie jesteśmy w stanie od razu zdecydować się na idealny dla siebie zapach. Jakich błędów wystrzegać się przy poszukiwaniu perfum? Jest ich co najmniej kilka.

Jak prawidłowo szukać swojego ulubionego zapachu?

Wybierając się do perfumerii, warto założyć sobie, że skupimy się na dwóch bądź trzech zapachach. Jeśli zaczniemy wąchać ich więcej, po jakimś czasie nie będziemy w stanie ich od siebie odróżnić. Ludzki nos nie jest w stanie prawidłowo ocenić zbyt wiele zapachów w tak krótkim odstępie czasu. Jeśli chcemy zadbać o równowagę naszego powonienia, warto na zakupy wziąć ze sobą ziarenka kawy. Na pewno okażą się bardzo pomocne podczas poszukiwania odpowiedniego zapachu, który skradnie nam serce.

Nie testujmy zapachów na papierkach, przygotowanych w perfumeriach. Znacznie lepiej sprawdzi się w tym wypadku nasza skóra, na której docelowo będziemy skraplać się perfumami. Aromat inaczej rozwija się na naszym ciele a inaczej na papierku – warto o tym wiedzieć szykując się do zakupu pachnidła. Trzeba wspomnieć także o tym, że korzystając z testera w perfumerii możemy jedynie poznać nuty głowy oraz serca. Nuty bazy wyczuwalne są po znacznie dłuższym czasie. Jeśli chcemy upewnić się, że dany zapach przypadnie nam do gustu warto odczekać jakiś czas i dopiero wtedy ocenić, czy perfumy będą strzałem w dziesiątkę.

Dużym błędem jest także ślepe podążanie za trendami i kierowanie się modą w kwestii wyboru perfum. Nie warto też naśladować znajomych czy bliskich. Każdy ma bowiem inny gust i każdemu podoba się coś zupełnie innego. To co skradnie serce naszej koleżance czy przyjacielowi, wcale nie musi być dla nas ideałem.

Poprzedni artykułBloker a filtr do opalania – jaka różnica?
Następny artykułPiżmo – składnik perfum, który całkowicie potrafi zmienić ich charakter
Blog powstał z pasji i mam nadzieję, że posłuży odwiedzającym kobietom do inspiracji moimi własnymi przemyśleniami i recenzjami. Prywatnie fanka kuchni meksykańskiej, dobrej książki i pieszych wycieczek po górach.