Czy stosowanie perfum w ciąży może zaszkodzić dziecku?

0
67
Czy stosowanie perfum w ciąży może zaszkodzić dziecku
5/5 - (1 vote)

Gdy w naszym brzuchu pojawi się mała istotka, staramy się zrobić wszystko, by zapewnić jej jak najlepsze warunki do prawidłowego rozwoju. Odpowiednia dieta i wiele wyrzeczeń – to dotyczy praktycznie każdej kobiety będącej w ciąży. Bezpieczeństwo naszego malucha staje się dla nas priorytetem i dążymy do tego, by jego zdrowiu nic nie zagrażało. Nie ma się co dziwić – każda przyszła matka chce dla swojego szkraba jak najlepiej. Niektóre kobiety rezygnując z rzeczy, które są nieodpowiednie dla dziecka w wieku prenatalnym, zastanawiają się czy na tej liście powinny znaleźć się także perfumy. W dzisiejszym artykule rozwiewamy wątpliwości.

Perfumy w ciąży – można stosować?

Na wstępie warto zaznaczyć, że w trakcie ciąży hormony na pewno dadzą o sobie znać. Może się to objawiać chociażby tym, że perfumy kiedy wcześniej skradły nasze serce i z którymi w ogóle się nie rozstawałyśmy, stają się dla nas odpychające gdy w brzuchu pojawi się maluszek. Często również zdarza się tak, że diametralnie zmieniają się nasze gusta co do zapachów. Perfumy korzenne czy orientalne, które kiedyś budziły w nas odrazę w trakcie ciąży mogą okazać się naszym faworytem.

Jak do tej pory nie stwierdzono jednoznacznie, że składniki zawarte w perfumach mogą szkodzić naszemu dziecku. Nie przeprowadzono badań, które by na to wskazywały. Warto jednak pamiętać o tym, by w trakcie ciąży wybierać produkty przeznaczone właśnie dla przyszłym matek. Istnieją specjalne perfumy dla ciężarnych, które nie zawierają w swoim składzie alkoholu. Są delikatne i neutralne dla dzieci. Pamiętajmy również o tym, że wszelkie inne, markowe i porządne perfumy zanim trafią do sprzedaży poddawane są dokładnym testom więc nie mogą zawierać żadnych, szkodliwych dla zdrowia substancji.

Warto jednak wystrzegać się wszelkich intensywnych i duszących aromatów i zrezygnować z wód perfumowanych na rzecz toaletowych – zawierają w swoim składzie mniej alkoholu. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się również perfumy ekologiczne.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na https://perfumowynet.pl/czy-mozna-uzywac-perfum-w-trakcie-ciazy/

Poprzedni artykułJak radzić sobie ze smogiem?
Następny artykułEkstrakty perfum – czym różnią się od wody perfumowanej bądź toaletowej?
Blog powstał z pasji i mam nadzieję, że posłuży odwiedzającym kobietom do inspiracji moimi własnymi przemyśleniami i recenzjami. Prywatnie fanka kuchni meksykańskiej, dobrej książki i pieszych wycieczek po górach.