Czym różni się laserowe usuwanie żylaków EVLT od innych metod?

0
57
laserowe usuwanie żylaków EVLT
5/5 - (1 vote)

Wcześniejsze metody oznaczały często wysoki dyskomfort dla pacjenta i długi czas rekonwalescencji. Poznaj zalety i opinie o laserowym usuwaniu żylaków metodą EVLT.

Żylaki powstają jako efekt siedzącego trybu życia. Wiąże się też z wiekiem. Przyspieszać ich pojawianie się może też noszenie rajstop czy chodzenie na obcasach. Nic dziwnego, że wśród osób siedzących cały dzień w biurze są one prawdziwą plagą.

Dawniej były one skazane na domowe metody. Jednak kremy czy specjalne rajstopy przeciwżylakowe mają bardzo ograniczoną skuteczność. Z kolei zabiegi w gabinetach były trudno dostępne. To się jednak zmienia, a opinie o laserowym usuwaniu żylaków EVLT są na tyle pochlebne, że warto bliżej przyjrzeć się tej metodzie. Przeznaczona jest ona dla osób, które:

  • prowadzą siedzący tryb życia
  • mają wrodzoną skłonność do żylaków
  • są w wieku 50 lat i więcej
  • czują z powodu żylaków ból utrudniający chodzenie czy odpoczynek
  • chcą się lepiej prezentować z odkrytymi nogami

Na czym polega EVLT?

Technologia, która stoi za tą metodą, jeszcze dekadę temu byłaby całkowicie niedostępna dla zwykłych pacjentów klinik. Tymczasem dziś dysponują nią kolejne gabinety. Bieńkowscy Clinic oferuje EVLT w Bydgoszczy i Częstochowie. Ci, którzy wykonują zabieg na co dzień, tłumacza, że polega on na wprowadzeniu do żyły malutkiego włókna światłowodowego. Przy wyjmowaniu, moc świetlna zamyka żyłę, która w ciągu kilku miesięcy zwłókni się i zostanie usunięta. Nie da się tego porównać do metod polegających raczej na maskowaniu problemu czy doraźnym zmniejszaniu jego widoczności – tu żylak faktycznie zostaje usunięty, a więc oznacza to koniec nieprzyjemnych dolegliwości.

To zabieg wysoko precyzyjny, w którym lekarz musi dokładnie trafić w każdą żyłę. Dlatego tak bardzo liczy się przy nim dobrej jakości sprzęt i doświadczenie osoby, która wykonuje zabieg. Najlepiej, by na miejscu zabiegu był anestezjolog i pielęgniarka, a całość odbywała się w specjalnie przeznaczonej do tego sali zabiegowej.

Czy są powikłania po laserowym usuwaniu żylaków?

Osoby zatrudnione w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy, gdzie wykonuje się laserowe usuwanie żylaków, mają opinię, że to zabieg znacznie mniej inwazyjny od innych porównywalnych metod. Po zwykłym zabiegu usuwania żylaków ból może być jeszcze długo odczuwalny. Istnieje też ryzyko powikłań, które wiąże się z koniecznością odbywania wizyt kontrolnych. W przypadku EVLT:

  • nie ma znacznego ryzyka powikłań
  • pacjent nie czuje w miejscu zabiegu bólu
  • można szybko wrócić do codziennych spraw
  • można opuścić klinikę w dniu zabiegu
  • pozostaje najwyżej niewielka kropka w miejscu zabiegu, nie ma mowy o bliznach i śladach

Tego typu procedura nie boli, a osoby wrażliwe na ból, lub zmagające się z koniecznością usunięcia znacznej ilości żylaków, mogą wykonać ją w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Mniejsze doznania bólowe są związane z długością fali lasera – im krótsza, tym w tym wypadku głębiej w żyłę musi wejść światłowód. Laser EVLT działa w każdym kierunku, równomiernie zamykając żyły.

Nowoczesne usuwanie żylaków laserem

Opinie o zabiegu wskazują na wysoką skuteczność przy odpowiedniej precyzji wykonania. Procedura nie wymaga użycia cewnika do wprowadzenia światłowodu w żyłę. Jak tłumaczą specjaliści wykonujący usuwanie żylaków laserem EVLT w Bieńkowscy Clinic w Częstochowie, lekarz podczas zabiegu kontroluje położenie lasera za pomocą obrazu USG. Tą drogą może też planować korektę.

To jedna z najnowocześniejszych obecnie metod dostępnych na rynku, którą jak na razie dysponują tylko niektóre gabinety. Przykład Bieńkowscy Clinic pokazuje jednak, że można już umawiać się na niego w mniejszych miastach, takich jak Częstochowa czy Bydgoszcz.

Dodatkowe informacje na temat tej metody laserowego usuwania żylaków, a także cennik, znaleźć można na: www.bienkowscyclinic.pl.

Poprzedni artykułCzym wyróżniają się perfumy niszowe?
Następny artykułJak mądrze wybrać salę weselną?
Blog powstał z pasji i mam nadzieję, że posłuży odwiedzającym kobietom do inspiracji moimi własnymi przemyśleniami i recenzjami. Prywatnie fanka kuchni meksykańskiej, dobrej książki i pieszych wycieczek po górach.