Czym się różnią foteliki z grupy 15-36 kg od 0-25 kg?

0
72
Czym się różnią foteliki z grupy 15-36 kg od 0-25 kg
5/5 - (1 vote)

Fotelik samochodowy dla dziecka pełni kluczową rolę w jego ochronie. Dlatego warto wybierać modele, które posiadają certyfikaty jakości oraz przeszły pozytywnie testy ADEC. Oczywiście istotną role odgrywa również ilość przyznanych gwiazdek.

Fotelik samochodowy dla dziecka – co warto wiedzieć?

Na samym początku należy pamiętać, że fotelik samochodowy dla dziecka ma zapewnić mu ochronę. Zatem kupowanie używanych modeli nie jest najlepszym pomysłem, gdyż tak naprawdę nigdy nie wiadomo, czy fotelik nie uległ uszkodzeniu. Ma on również swój termin ważności. Ważne jest również miejsce, gdzie kupuje się fotelik samochodowy dla dziecka. Przede wszystkim powinien być to sprawdzony sklep. Na foteliku nie można też oszczędzać. Udając się di supermarketu można zobaczyć niemal same „bezpieczne foteliki”, które nie posiadają żadnego certyfikatu bezpieczeństwa. Na samym końcu należy jeszcze pamiętać, że fotelika dla dziecka nigdy nie kupujemy na zapas, gdyż powinien on być świetnie dopasowany do jego wagi.

Fotelik samochodowy z grupy 0-25 kg – co warto wiedzieć?

Jak już wcześniej wspomniano, fotelik samochodowy dla dziecka powinien być dopasowany do wagi. Obecnie można znaleźć w sklepach modele oznaczone grupą 0-25. Są to tzw. łączone modele, z dwóch grup wiekowych. Otóż niektórzy rodzice chcąc zaoszczędzić decydują się na taki fotelik samochodowy dla dziecka. Pod kątem ekonomicznym może być to całkiem przyzwoite rozwiązanie, natomiast pod katem bezpieczeństwa, to jednak zdecydowanie zły wybór. Przede wszystkim za tą pozorną oszczędnością ryzykuje się bezpieczeństwem dziecka. Tak naprawdę ciężko dopasować taki fotelik do jego wagi, może on być na samym początku zdecydowanie za duży, by później okazać się za małym. Tym bardziej, że noworodek, czy też niemowlak nie potrafią trzymać głowy, zatem w razie kraksy może dojść do tragedii. Taki fotelik może nie być również wygodny. Jednak jeżeli już zdecydowałeś się na taki model, to należy sprawdzić przynajmniej ilość gwiazdek w testach ADEC, a także dokładnie sprawdzić wyniki crash testów.

Fotelik samochodowy 15-36 kg – co warto wiedzieć?

Fotelik samochodowy dla dziecka pomiędzy 15-36 kg jest dedykowany dla tych, które ważą minimum 15 kg. Zazwyczaj taką wagę osiągają dzieci około 3 roku życia. Zatem są to foteliki grupy 2/3. Tutaj istotną rolę odgrywa brak wewnętrznych pasów bezpieczeństwa. W tym wypadku dziecko zapinane jest pasem samochodowym. Musi on przebiegać przez ramię i biodra dziecka. Choć jeżeli samochód ma specjalny uchwyt to można zamontować go za pomocą systemu ISOFIX . Również istotne znaczenie podczas wyboru fotelika samochodowego 15-36 kg jest fakt, czy posiada on certyfikat bezpieczeństwa i homologację ECE R44-03 lub ECE R44-04. Warto jeszcze wybrać materiał, który łatwo można wyprać, bo jadąc z dzieckiem o plamy naprawdę nie trudno. Zatem zdejmowana tapicerka jest na pewno zaletą. Fotelik samochodowy dla dziecka pomiędzy 15-36 kg powinien zapewniać mu komfort jazdy, w innym wypadku rodzice muszą liczyć się z buntem 3 latka.

Fotelik 0-25 jest modelem łączonym, zatem pozwala zaoszczędzić pieniądze, ale niekoniecznie zdrowie. Taki fotelik wedle założeń sprawdzi się zarówno dla noworodków, jak i przedszkolaków. A jak wiadomo dzieci w różnym wieku, mają też różne potrzeby. Zdecydowanie lepszym wyborem jest fotelik samochodowy dla dziecka pomiędzy 15-36 kg. Jest on dedykowany dla dzieci , które ważą minimum 15 kg. Jest on dostosowany do potrzeb tego wieku i zapewnia naprawdę komfortową jazdę. Zatem, jeżeli zastanawiasz się nad wyborem fotelika dla np. 3 latka, to zdecydowanie warto wybrać fotelik samochodowy 15-36 kg. Oczywiście warto jeszcze sprawdzić, czy fotelik posiada boczny system zabezpieczeń. Chroni on głowę dziecka w razie bocznego uderzenia. Warto sprawdzić jeszcze zagłówek, powinien on być regulowany. Siedzisko powinno również być szerokie. Zatem istotne znaczenie ma również regulacja.

Zatem warto wybrać fotelik dedykowany do wieku i potrzeb dziecka. W żadnym wypadku nie należy oszczędzać. Trzeba postawić na jakość. Potwierdzeniem bezpieczeństwa i jakości jest test ADEC.

Poprzedni artykułEkstrakty perfum – czym różnią się od wody perfumowanej bądź toaletowej?
Następny artykułJak chronić włosy w saunie?
Blog powstał z pasji i mam nadzieję, że posłuży odwiedzającym kobietom do inspiracji moimi własnymi przemyśleniami i recenzjami. Prywatnie fanka kuchni meksykańskiej, dobrej książki i pieszych wycieczek po górach.