Ekologiczne sposoby na czystość w domu

0
57
Ekologiczne sposoby na czystość w domu
5/5 - (1 vote)

Coraz więcej mówi się o niekorzystnym wpływie tradycyjnych środków czystości na skórę. Mamy alergików i osoby, które chcą mieć mniej chemikaliów w swoim otoczeniu, powinny wypróbować sposoby w pełni naturalne.

Na wielu codziennych środkach czystości jest wręcz napisane, że nie wolno ich spożywać, mogą podrażniać skórę i że nie powinny po nie sięgać dzieci. W domach trzymamy często cała baterię substancji żrących i toksycznych. A przecież sprzątanie nie musi tak wyglądać.

Plusem ekologicznych środków jest to, że wielu z nich nie trzeba ukrywać przed dziećmi, bo nie podrażniają, jak ich chemiczne odpowiedniki. Poza tym choć eko-produkty do sprzątania mogą być drogie, to już te zrobione samodzielnie są o wiele tańszą alternatywą od drogich środków, których buteleczka kosztuje nawet kilkadziesiąt złotych.

Najpopularniejszym środkiem do usuwania kamienia i brudu jest mieszanka octu i sody oczyszczonej. Jeśli jej zapach ci nie odpowiada, dodaj kilka kropli ulubionego olejku eterycznego. W sklepach jest też sporo gotowych łagodnych środków czyszczących.

Poprzedni artykułSzelki odblaskowe czy kamizelka odblaskowa? Co wybrać?
Następny artykułCzym kierować się przy wyborze materiału na zasłony i firanki?
Blog powstał z pasji i mam nadzieję, że posłuży odwiedzającym kobietom do inspiracji moimi własnymi przemyśleniami i recenzjami. Prywatnie fanka kuchni meksykańskiej, dobrej książki i pieszych wycieczek po górach.