Ekstrakty perfum – czym różnią się od wody perfumowanej bądź toaletowej?

0
23
Ekstrakty perfum – czym różnią się od wody perfumowanej bądź toaletowej
5/5 - (1 vote)

Perfumy to doskonały środek do wyrażenia swojej osobowości czy stylu bycia. Często są one też niezastąpionym uzupełnieniem zarówno codziennej jak i wieczorowej stylizacji. Uwielbiamy otaczać się zapachami ponieważ dodają nam one pewności siebie, sprawiają, że czujemy się atrakcyjnie jak również poprawiają nam samopoczucie.

Niektóre nuty zapachowe działają kojąco na nasze nerwy, relaksują nas i uspokajają. Inne natomiast dodają nam energii do działania i pozytywnie nastrajają. Wśród szerokiego wachlarza produktów w drogeriach spotkać możemy przede wszystkim wody toaletowe, perfumowane czy kolońskie. Dostępne są również ekstrakty perfum. W dzisiejszym artykule zdradzamy wszystko, co należy o nich wiedzieć.

Czym właściwie jest ekstrakt perfum?

Na samym wstępie należy wyjaśnić różnicę pomiędzy esencją a wodą perfumowaną. Polega ona przede wszystkim na zawartości olejków zapachowych. Ekstrakty perfum posiadają ich aż 40 procent podczas gdy woda perfumowana tylko 18. Silne skoncentrowanie sprawia, że wystarczy niewielka ilość esencji by czuć ją na sobie nawet przez cały dzień.

Warto również wspomnieć o tym, że nuty zapachowe w przypadku ekstraktu perfum ewoluują znacznie wolniej. Dłużej rozwijają się na naszej skórze co przyczynia się do tego, że są także dłużej na niej wyczuwalne. Esencje nie otaczają nas agresywnym, intensywnym aromatem z tzw. ‘ogonem’. Wyróżniają się projekcją bliskoskórną dzięki temu zapach nie jest nachalny a dyskretny i subtelny.

Decydując się na kupno ekstraktu perfum, trzeba mieć świadomość tego, że należy ich odpowiednio używać. Przede wszystkim esencje nakłada się tylko i wyłącznie na skórę w niewielkich ilościach. Najlepiej w tym celu wybrać miejsca takie jak szyja czy nadgarstki. Nie sprawdzą się one jednak w przypadku perfumowania ubrań czy włosów. Wówczas najrozsądniej będzie sięgnąć po wodę toaletową bądź perfumowaną z tej samej serii. Ekstrakty perfum najlepiej stosować na wyjątkowe wieczory bądź randkę z ukochanym.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://urodaidealna.pl/ekstrakty-perfum-kiedy-warto-ich-uzywac/

Poprzedni artykułCzy stosowanie perfum w ciąży może zaszkodzić dziecku?
Następny artykułCzym się różnią foteliki z grupy 15-36 kg od 0-25 kg?
Blog powstał z pasji i mam nadzieję, że posłuży odwiedzającym kobietom do inspiracji moimi własnymi przemyśleniami i recenzjami. Prywatnie fanka kuchni meksykańskiej, dobrej książki i pieszych wycieczek po górach.