Jak radzić sobie ze smogiem?

0
57
Jak radzić sobie ze smogiem
5/5 - (1 vote)

Natalia | 6 czerwca 2018 | Zdrowie |

Media alarmują, że polskie powietrze ma jedną z gorszych jakości w Europie. I choć mieszkańcy wschodniej części kraju i okolic parków narodowych raczej nie mają o co się martwić, to pozostali powinni zainteresować się ochroną przeciwsmogową.

W Azji popularnym wyborem są maseczki na twarz. Specjaliści zwracają jednak uwagę, że faktycznie działają tylko te profesjonalne, ze specjalnym filtrem, które trzeba wymieniać codziennie. Zwykła maska z materiału raczej nie przyniesie pożytku.

W aptekach można już dostać pierwsze preparaty „antysmogowe”. Czy opłaca się łykać takie tabletki? Zwykle zawierają one tylko kompleks witamin, który można też znaleźć w tańszych preparatach dostępnych w każdym sklepie. Dlatego, choć osoby mieszkające w przemysłowych okolicach powinny uważać na niedobory, to raczej nie przydadzą im się „specjalne” tabletki. Aby chronić cerę przed smogiem, warto używać kremu z witaminą C.

Warto też zadbać o specjalne filtry powietrza na etapie budowy domu. Mogą one zatrzymywać brudne powietrze, dzięki czemu w domu będzie oddychało się przyjemnie.

Poprzedni artykułAldehydy jako składnik perfum
Następny artykułCzy stosowanie perfum w ciąży może zaszkodzić dziecku?
Blog powstał z pasji i mam nadzieję, że posłuży odwiedzającym kobietom do inspiracji moimi własnymi przemyśleniami i recenzjami. Prywatnie fanka kuchni meksykańskiej, dobrej książki i pieszych wycieczek po górach.