Jak sprzątać nie niszcząc dłoni?

0
59
Jak sprzątać nie niszcząc dłoni
5/5 - (1 vote)

Używanie różnego rodzaju środków chemicznych negatywnie wpływa na nasze dłonie. Po sprzątaniu często są one wysuszone i szorstkie. Ich odpowiednie zabezpieczenie przed porządkami to absolutna podstawa, bez której nie można rozpocząć żadnych prac.

Niezbędne akcesoria

Tam gdzie to możliwe starajmy się ograniczać styczność dłoni z detergentami. Warto używać wszelkiego rodzaju myjek, które najczęściej mają dodatkową rączkę. Jeśli to jednak nie możliwe, pamiętajmy by za każdym razem podczas sprzątania zakładać rękawiczki. Stanowią one niejaką barierę nie tylko przed środkami do czyszczenia ale także brudem. Ważne jest, by dobrać odpowiedni rozmiar rękawic, zbyt duże będą przeszkadzać nam podczas pracy, za małe z kolei uniemożliwią swobodne ruchy. Na stronie leifheitsklep.pl znajdziemy różne rodzaje rękawic, niezbędnych przy domowych porządkach.

Jak czyścić?

Gdyby jednak zdarzyło nam się zapomnieć o rękawicach, dobrze jest wiedzieć w jaki sposób szybko usunąć zabrudzenia z dłoni. Mocne szorowanie może bardzo podrażnić skórę, dlatego warto podejść do tego zagadnienia sposobem. Przykładowo, gdy podczas remontów zdarzy się nam zabrudzić farbą, do jej zmycia możemy użyć acetonu czy rozpuszczalnika. Oczywiście preparaty te wysuszą nieco naszą skórę, ale (o ile nie mamy żadnych zadrapań) nie powinny jej mocno podrażnić. Do grupy najbardziej odpornych na mycie zabrudzeń zaliczamy klej. W pierwszym momencie zaczynamy mocno szorować palce, często używając pumeksu lub szorstkiej gąbki. To ogromny błąd. Aby szybko poradzić sobie z tym problemem wystarczy mocno natłuścić dłonie i przetrzeć brudne miejsca płatkiem kosmetycznym.

Nawilżanie

Zabezpieczenie dłoni jest konieczne, ale musimy pamiętać także o tym by dbać o nie na co dzień. Po każdym myciu rąk, użyciu środków czyszczących a nawet zmywaniu naczyń powinniśmy smarować dłonie kremem nawilżającym, najlepiej tym zawierającym mocznik lub glicerynę.

Rękawice powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego domu. Dzięki nim nie musimy martwić się o podrażnienia, czy uczulenia związane z użyciem detergentów.

Poprzedni artykułCzy warto kupić dziecku perfumy?
Następny artykułRodzaje zapachów – dlaczego trzeba je znać?
Blog powstał z pasji i mam nadzieję, że posłuży odwiedzającym kobietom do inspiracji moimi własnymi przemyśleniami i recenzjami. Prywatnie fanka kuchni meksykańskiej, dobrej książki i pieszych wycieczek po górach.