Jak w 5 minut być gotową do wyjścia?

Jeśli zawczasu skompletujesz swój kosmetyczny niezbędnik, w sytuacjach awaryjnych w 5 minut wyczarujesz perfekcyjny makijaż i będziesz gotowa do wyjścia.

1…

Najpierw przygładź włosy i zrób wysoki, elegancki kucyk. Spryskaj go lakierem, w razie potrzeby dodaj prostą opaskę lub wsuwkę. Problem fryzury masz z głowy a niesforne kosmyki nie będą przeszkadzały przy robieniu makijażu.

2…

Teraz czas na podkład – najlepiej sprawdzi się lekki i wtapiający się w skórę, np. w formie musu. Można nakładać go nawet palcami, bez obaw o smugi i grudki na twarzy. Pamiętaj, by dobrze rozprowadzić, by nie zdradzić pośpiechu, w jakim go przygotowywałaś.

3…

Warto poświęcić też minutę na staranną aplikację korektora idealnie dobranego odcieniem do koloru skóry. Zatuszuje cienie pod oczami i inne niedoskonałości cery, dzięki czemu nikomu nie przyjdzie do głowy że na makijaż poświęciłaś tylko kilka minut.

4…

Na rzęsy nałóż mascarę, w usta wklep balsam lub nałóż pomadkę o lekkiej konsystencji. Voila!

5!

Została ci jeszcze minuta. Jeśli masz pod ręką szybkoschnący lakier zdążysz zadbać o swój manicure. Możesz też spryskać się ulubionymi perfumami i dopić kawę.