Jak zrobić makijaż z lat 90?

0
57
jak zrobić makijaż z lat 90
5/5 - (1 vote)

Co kilka miesięcy pojawiają się nowe kolory kosmetyków a za trendami proponowanymi przez ich producentów trudno nadążyć. Jednak najczęściej kreatorzy mody wracają do trendów sprzed lat. Ostatnio do lat 90.

Wszechobecny brokat …

Pod koniec lat ’90 modnie było malować się tak, jakby karnawał trwał cały rok. Być może winien był strach przed nadchodzącym końcem świata ale nawet to nie usprawiedliwia warstwy brokatu pokrywającej policzki, usta, paznokcie i włosy ówczesnych elegantek. Choć dziś kosmetyki z brokatem wracają do łask, stawiamy na minimalizm. Do obsypanych złotymi płatkami paznokci fani Lady Gagi dodają srebrne powieki, tęczowe usta i skórę z drobinkami.

Perłowa szminka

Dlaczego od lat ’70 do niedawna była w niemal każdej kosmetyczce? Na to pytanie trudno odpowiedzieć. Faktem jest, że dziś pomadki mają często lekko perłowy połysk. To rodzaj pomadki popularny w latach 90.

Wyskubane brwi

Nieumiejętne wyskubując brwi możemy na długo zahamować ich wzrost a nawet… uszkodzić nerw trójdzielny. Od lat kreatorzy stawiali na naturalne brwi, jednak obecnie coraz częściej na wybiegach goszczą cienkie łuki.

Poprzedni artykułOkrągłe urodziny i jubileuszowe rocznice – jak je świętować?
Następny artykułTe same perfumy na dwóch różnych osobach – zawsze taki sam efekt?
Blog powstał z pasji i mam nadzieję, że posłuży odwiedzającym kobietom do inspiracji moimi własnymi przemyśleniami i recenzjami. Prywatnie fanka kuchni meksykańskiej, dobrej książki i pieszych wycieczek po górach.