Jakie rośliny do ciemnych pomieszczeń?

0
58
Jakie rośliny do ciemnych pomieszczeń
5/5 - (1 vote)

Ślepa kuchnia, mieszkanie na parterze przy podwórku-studni, okna wychodzące na stronę północną. Mieszkańcy takich mieszkań często mają problem z dobraniem kwiatów, które przetrwają w półmroku.

Podstawowe czynniki, których rośliny potrzebują do rozwoju, to: światło i woda. Bez tego pierwszego sadzonki nie rozwijają się, a dorosłe okazy żółkną i więdną. Na szczęście nie wszystkie, bo są też rośliny, które lubią cień, jak na przykład te, które w naturze występują w poszyciu lasu.

Najpopularniejszymi roślinami tego typu są paprocie. Nie bez powodu można je spotkać na ciemnych klatkach schodowych, a w lesie pod gęstymi krzakami i drzewami – uwielbiają cień. Paprotka na ozdobnym stojaku to hit polskich domów.

W domach często sprawdza się też bluszcz. Odpowiednio pielęgnowany potrafi stworzyć efektowną kaskadę na ścianie, i to bez światła.

Jeśli masz w domu cień, ale pomieszczenie jest dobrze nagrzane, możesz wypróbować zielistkę, filodendron lub różnego rodzaju małe palmy.

Poprzedni artykułW jaki sposób testować perfumy?
Następny artykułNajwiększe grzechy dla cery
Blog powstał z pasji i mam nadzieję, że posłuży odwiedzającym kobietom do inspiracji moimi własnymi przemyśleniami i recenzjami. Prywatnie fanka kuchni meksykańskiej, dobrej książki i pieszych wycieczek po górach.