Jeansy męskie z dziurami – jak je nosić? Do czego pasują podarte jeansy?

Spodnie z dziurami zadają szyku i cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród pań, ale i panów. Jeżeli chce się być modnym, należy mieć w szafie choć jedną taką parę. Jak jednak je nosić? Co warto wiedzieć o męskiej modzie na jeansy z dziurami?

Męskie spodnie z dziurami – moda czy przesada?

Na ulicy często widuje się kobiety, ale i mężczyzn w spodniach z dziurami. Najczęściej są to właśnie jeansy, choć można znaleźć spodnie wykonane także z innych materiałów. Mogą nam się kojarzyć różnie, jednak nie jest to żadna nowość ani wymysł współczesnych twórców mody. Spodnie z dziurami noszono już w latach 90-tych i było to związane z określonymi subkulturami muzycznymi. Bardzo szybko jednak przerodziło się to w nowy trend i obecnie można w sklepach i na stronach o modzie znaleźć całe mnóstwo ofert związanych z dziurawymi jeansami (jak tu: www.domodi.pl/odziez/odziez-meska/jeansy-meskie/jeansy-meskie-z-dziurami). Cieszą się one dużą popularnością i nie wygląda na to, by miało się to zmienić w najbliższym czasie.

Dlaczego w ogóle nosić jeansy z dziurami? Ma to swój szczególny buntowniczy wydźwięk. Zakładając takie spodnie pokazujemy swój luz oraz lekkie niezobowiązujące podejście do ubioru. Oczywiście dziś ma to już niewiele wspólnego z pierwotnym sprzeciwem, obecnie jest to po prostu moda – początkowe założenie straciło na znaczeniu.

Jaki materiał spodni z dziurami?

Obecnie można w sklepach znaleźć spodnie z dziurami na różnych materiałach. Zdecydowanie najlepiej jednak wygląda to w przypadku jeansu, zwanego także dżinsem czy denimem. Jest to materiał twardy, wytrzymały, a w przypadku mężczyzn połączenie jeansu z dziurami nadaje spodniom męskiego wyrazistego charakteru. O ile w przypadku kobiet dziury mogą być na spodniach z różnych materiałów, o tyle jeżeli chodzi o mężczyzn liczy się tylko jeans, jako najbardziej pasujący. Rzecz jasna, jeżeli chcemy wyglądać w nich modnie i tylko pozować na niedbalstwo, trzeba wiedzieć, jak je nosić i z czym łączyć.

Jak dopasować męskie jeansy z dziurami?

Nie ma tutaj jednoznacznych wyznaczników, jaki rodzaj jeansów najlepiej wybrać. Do wyboru mamy przecież zarówno te zdecydowanie luźniejsze (regular, tapered, jogger), jak i bardziej dopasowane (slim, skinny). Wybór będzie zależał przede wszystkim od tego, co nam bardziej pasuje i jaką mamy budowę sylwetki. W przypadku mężczyzn o bardziej muskularnym ciele powinni oni unikać spodni opinających (skinny), bo się w nie nie zmieszczą, a jak zmieszczą, to efekt będzie raczej komiczny, to samo dotyczy się też i mężczyzn o bardzo drobnej i szczupłej budowie, w których nogi będą wyglądały jak patyczki. Trzeba więc do tematu podejść rozsądnie i nie kierować się modą na siłę. Swoją drogą, rzadko który mężczyzna wygląda dobrze w obcisłych spodniach, nie patrząc już na to, że będą to spodnie z dziurami. Lepiej sprawdzają się spodnie tapered, joggery i regular.

Z czym nosić męskie spodnie z dziurami?

Dziury w spodniach nadają im luźniejszego charakteru, co za tym idzie styl ubiory staje się zdecydowanie bardziej miejski, streetwearowy. Kiedyś łączono ten typ spodni z flanelowymi koszulami czy koszulami w kratę oraz trampkami, obecnie jednak wybór jest zdecydowanie większy. Dobrze może się sprawdzić dopasowany t-shirt, a także dobre buty sportowy, modne adidasy czy sneakersy. Można też założyć zwykłe koszulki z długim rękawem. Na ramiona jak najbardziej można zarzucić kurtkę skórzaną, albo nieco rozciągnięty sweter.

Co ważne: spodni jeansowych z dziurami nie należy łączyć z eleganckimi koszulami, marynarkami, ani butami typu oksford czy brogs! Takie połączenia nie będą wyglądać dobrze. Nigdy.