Jeansy męskie z dziurami – jak je nosić? Do czego pasują podarte jeansy?

0
59
Jeansy męskie z dziurami – jak je nosić
5/5 - (1 vote)

Spodnie z dziurami zadają szyku i cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród pań, ale i panów. Jeżeli chce się być modnym, należy mieć w szafie choć jedną taką parę. Jak jednak je nosić? Co warto wiedzieć o męskiej modzie na jeansy z dziurami?

Męskie spodnie z dziurami – moda czy przesada?

Na ulicy często widuje się kobiety, ale i mężczyzn w spodniach z dziurami. Najczęściej są to właśnie jeansy, choć można znaleźć spodnie wykonane także z innych materiałów. Mogą nam się kojarzyć różnie, jednak nie jest to żadna nowość ani wymysł współczesnych twórców mody. Spodnie z dziurami noszono już w latach 90-tych i było to związane z określonymi subkulturami muzycznymi. Bardzo szybko jednak przerodziło się to w nowy trend i obecnie można w sklepach i na stronach o modzie znaleźć całe mnóstwo ofert związanych z dziurawymi jeansami (jak tu: www.domodi.pl/odziez/odziez-meska/jeansy-meskie/jeansy-meskie-z-dziurami). Cieszą się one dużą popularnością i nie wygląda na to, by miało się to zmienić w najbliższym czasie.

Dlaczego w ogóle nosić jeansy z dziurami? Ma to swój szczególny buntowniczy wydźwięk. Zakładając takie spodnie pokazujemy swój luz oraz lekkie niezobowiązujące podejście do ubioru. Oczywiście dziś ma to już niewiele wspólnego z pierwotnym sprzeciwem, obecnie jest to po prostu moda – początkowe założenie straciło na znaczeniu.

Jaki materiał spodni z dziurami?

Obecnie można w sklepach znaleźć spodnie z dziurami na różnych materiałach. Zdecydowanie najlepiej jednak wygląda to w przypadku jeansu, zwanego także dżinsem czy denimem. Jest to materiał twardy, wytrzymały, a w przypadku mężczyzn połączenie jeansu z dziurami nadaje spodniom męskiego wyrazistego charakteru. O ile w przypadku kobiet dziury mogą być na spodniach z różnych materiałów, o tyle jeżeli chodzi o mężczyzn liczy się tylko jeans, jako najbardziej pasujący. Rzecz jasna, jeżeli chcemy wyglądać w nich modnie i tylko pozować na niedbalstwo, trzeba wiedzieć, jak je nosić i z czym łączyć.

Jak dopasować męskie jeansy z dziurami?

Nie ma tutaj jednoznacznych wyznaczników, jaki rodzaj jeansów najlepiej wybrać. Do wyboru mamy przecież zarówno te zdecydowanie luźniejsze (regular, tapered, jogger), jak i bardziej dopasowane (slim, skinny). Wybór będzie zależał przede wszystkim od tego, co nam bardziej pasuje i jaką mamy budowę sylwetki. W przypadku mężczyzn o bardziej muskularnym ciele powinni oni unikać spodni opinających (skinny), bo się w nie nie zmieszczą, a jak zmieszczą, to efekt będzie raczej komiczny, to samo dotyczy się też i mężczyzn o bardzo drobnej i szczupłej budowie, w których nogi będą wyglądały jak patyczki. Trzeba więc do tematu podejść rozsądnie i nie kierować się modą na siłę. Swoją drogą, rzadko który mężczyzna wygląda dobrze w obcisłych spodniach, nie patrząc już na to, że będą to spodnie z dziurami. Lepiej sprawdzają się spodnie tapered, joggery i regular.

Z czym nosić męskie spodnie z dziurami?

Dziury w spodniach nadają im luźniejszego charakteru, co za tym idzie styl ubiory staje się zdecydowanie bardziej miejski, streetwearowy. Kiedyś łączono ten typ spodni z flanelowymi koszulami czy koszulami w kratę oraz trampkami, obecnie jednak wybór jest zdecydowanie większy. Dobrze może się sprawdzić dopasowany t-shirt, a także dobre buty sportowy, modne adidasy czy sneakersy. Można też założyć zwykłe koszulki z długim rękawem. Na ramiona jak najbardziej można zarzucić kurtkę skórzaną, albo nieco rozciągnięty sweter.

Co ważne: spodni jeansowych z dziurami nie należy łączyć z eleganckimi koszulami, marynarkami, ani butami typu oksford czy brogs! Takie połączenia nie będą wyglądać dobrze. Nigdy.

Poprzedni artykułW jaki sposób można wykorzystać przeterminowane perfumy?
Następny artykułAldehydy jako składnik perfum
Blog powstał z pasji i mam nadzieję, że posłuży odwiedzającym kobietom do inspiracji moimi własnymi przemyśleniami i recenzjami. Prywatnie fanka kuchni meksykańskiej, dobrej książki i pieszych wycieczek po górach.