Karmniki dla ptaków jako ozdoba ogrodu

0
60
Karmniki dla ptaków jako ozdoba ogrodu
5/5 - (1 vote)

Karmniki dla ptaków oprócz funkcji użytecznej, mogą świetnie sprawdzić się w roli ozdoby ogrodu. Estetyczna konstrukcja z powodzeniem wkomponuje się w aranżację ogrodową, stanowiąc jej uzupełnienie. Zarówno karmniki żelazne, jak i karmniki drewniane mogą być ciekawym elementem w przydomowej przestrzeni zielonej.

Karmniki drewniane – drewniany domek dla ptaków

Karmniki drewniane z powodzeniem wkomponują się w aranżacje ogrodowe utrzymane w charakterze baśniowego ogrodu, stylu rustykalnym, vintage czy też w tradycyjnych koncepcjach ogrodowych. Jeżeli lubimy zwierzęta, z pewnością ucieszymy się, gdy ptaki będą nam przez cały rok odgrywały radosne trele pod oknem. Zimą karmniki drewniane powinny być regularnie uzupełniane pokarmem dla ptaków. Warto wyposażyć budkę w specjalny talerzyk, na który nasypiemy nasiona i inne smakołyki. Wówczas czyszczenie karmnika i utrzymanie go będzie prostsze.

Karmniki drewniane charakteryzują się wysoką trwałością. Wytrzymałe konstrukcje z powodzeniem mogą posłużyć przez kilka sezonów, stanowiąc ozdobę ogrodu oraz miejsce do posilenia się ptactwa. Niektóre modele dodatkowo wyposażone są w specjalne dozowniki na karmę, które zapewniają stały dostęp do pożywienia przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej świeżości nasion.

Karmniki żelazne – oryginalna ozdoba do ogrodu

Karmniki żelazne z reguły występują pod postacią specjalnego poidełka dla ptaków. Ptactwo może korzystać z nich, aby napić się wody. Sama konstrukcja stanowi jednak ciekawą, oryginalną ozdobę ogrodową, która przyciągnie uwagę zarówno domowników, jak i gości. Tego typu akcesoria doskonale wkomponują się w ogrody baśniowe, tradycyjne, a także nowoczesne.
Karmniki żelazne w postaci poidełek dla ptaków to oryginalny dodatek do ogrodu. Wystarczy ustawić ozdobę w towarzystwie lamp solarnych, aby wyczarować w swojej przydomowej przestrzeni zielonej akcesorium niczym z bajki. Karmniki żelazne znajdą swe zastosowanie zarówno w ogrodach, jak i na działce, tarasie czy balkonie. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób chcemy zaaranżować dostępną przestrzeń.

Poprzedni artykułJak mądrze wybrać salę weselną?
Następny artykułNierozkładane meble wypoczynkowe – wady i zalety
Blog powstał z pasji i mam nadzieję, że posłuży odwiedzającym kobietom do inspiracji moimi własnymi przemyśleniami i recenzjami. Prywatnie fanka kuchni meksykańskiej, dobrej książki i pieszych wycieczek po górach.