Największe grzechy dla cery

0
59
Największe grzechy dla cery
5/5 - (1 vote)

Na co dzień stosujesz dobre kosmetyki, a mimo to cera pozostawia wiele do życzenia? Być może popełniasz te błędy.

Wyciskanie pryszczy

Choć czasem trudno się oprzeć, efekty mogą być opłakane. Stan zapalny się rozprzestrzenia, krosta długo nie goi i narażamy się na trwały ślad na skórze. O wiele lepiej sprawdzi się inwestycja w dobry krem i żel punktowy a także dobrany do koloru skóry, kryjący korektor.

Zasypianie w pełnym makijażu

Robiąc to, fundujemy sobie szybsze powstawanie zmarszczek, zaburzony cykl odnowy skóry i niemal gwarantowane problemy z cerą następnego dnia. Dermatolodzy twierdzą, że na wieczorne oczyszczanie skóry trzeba poświęcić nawet 10 minut – tak, aby ostatni płatek kosmetyczny, który przykładamy do twarzy, był zupełnie czysty. W sytuacjach awaryjnych warto użyć choćby myjących chusteczek nawilżających.

Używanie starych kosmetyków

W przypadku kosmetyków, które nakładamy palcem (np. podkład, krem) po kilku miesiącach używania trudno mówić o ich sterylności. Bakterie obecne w tych produktach mogą być przyczyną problemów z cerą i reakcji alergicznych. Aby się przed nimi ustrzec, warto pozbywać się przestarzałych kosmetyków co najmniej raz na 6 miesięcy.

Poprzedni artykułJakie rośliny do ciemnych pomieszczeń?
Następny artykułCzy warto kupić dziecku perfumy?
Blog powstał z pasji i mam nadzieję, że posłuży odwiedzającym kobietom do inspiracji moimi własnymi przemyśleniami i recenzjami. Prywatnie fanka kuchni meksykańskiej, dobrej książki i pieszych wycieczek po górach.