Okrągłe urodziny i jubileuszowe rocznice – jak je świętować?

0
57
Okrągłe urodziny i jubileuszowe rocznice
5/5 - (1 vote)

Urodziny i rocznice ślubu obchodzimy na wiele sposobów. Rocznice zwykle są świętowane każdego roku, z kolei urodziny ,,do pewnego wieku”, ponieważ to dzieciństwo kojarzy się z tortem i prezentami. Nieco inaczej wygląda jednak świętowanie okrągłych jubileuszy, które jak na wyjątkową datę przystało, powinny być obchodzone hucznie. Jeśli chcesz podkreślić znaczenie swojego święta, ale nie wiesz, jak zorganizować zabawę na okrągłe urodziny lub inne okrągłe rocznice – sprawdź nasze pomysły!

Okrągłe urodziny – czy tylko takie świętujemy jako dorośli?

W przypadku najmłodszych najczęściej obchodzimy wszystkie urodziny, zaczynając od pierwszych. Choć zwykle nie są one zapamiętywane przez dziecko, bez wątpienia zapewniają wrażenia, które są doskonałym sposobem na dostarczenie dziecku bodźców. Z pewnością większość dorosłych odnajduje w pamięci choćby urywki związane z urodzinowymi świeczkami, prezentami i życzeniami od najbliższych.

Jednak gdy wkraczamy w dorosłość, a najhuczniejsza impreza z okazji 18-stki jest już dawno za nami – często stronimy od świętowania urodzin. Data ta niektórym przypomina o mijającym czasie, dlatego rezygnujemy z jej obchodzenia. A szkoda, bo każda okazja jest dobra do spotkania ze znajomymi i rodziną.

Są jednak urodziny, które chętnie obchodzimy niezależnie od wieku – okrągłe urodziny, bo o nich mowa, nie mogą odbyć się bez zabawy! Co to znaczy, że urodziny są okrągłe? Są to jubileusze, które świętujemy co 10 lat, choć niektórzy zaliczają do nich również te co 5 lat.

Okrągła rocznica ślubu – nazwy świadczą nie tylko o dacie!

Podobnie jak w przypadku okrągłych urodzin, również okrągłe rocznice ślubu obchodzi się w wyjątkowy sposób co 10 lat. W tym przypadku jednak witamy nie kolejny rozpoczęty rok życia, a podkreślamy wyjątkowość lat spędzonych wspólnie z ukochaną osobą.

Okrągłe rocznice mają specjalne nazwy, które na dobre przyjęły się w naszym słownictwie. Któż nie słyszał o rocznicy papierowej, kryształowej, drewnianej, czy żelaznej. Co oznaczają? Otóż każdy z materiałów symbolizujących staż małżeństwa ma określoną trwałość, tak więc, jak nietrudno się domyślić, rocznica papierowa jest pierwszą.

Jakby tego było mało, niemal każdy wspólny rok określa się inną nazwą. Dopiero po 15 latach małżeństwa nazwy do rocznicy ślubu przypisuje się co 5 lat, co oczywiście nie oznacza, że zapominamy o latach pomiędzy okrągłymi rocznicami!

Czego nie może zabraknąć na okrągłym jubileuszu?

Wszystkie urodziny i rocznice warto obchodzić przynajmniej symbolicznie, składając bliskiej osobie życzenia. Jednak te okrągłe wypada świętować choć odrobinkę huczniej. Nie każdy lubi imprezy z prawdziwego zdarzenia, dlatego oczywiście nie musimy decydować się na zabawę z tańcami i setką gości, ale są pewne gadżety, których na okrągłym jubileuszu nie powinno zabraknąć.

Jeśli organizujesz zabawę na okrągłe urodziny lub rocznicę dla siebie, czy bliskiej osoby, podstawą są przede wszystkim:

  • tort,
  • świeczki,
  • balony,
  • rodzina lub znajomi,
  • dobry humor!

Oryginalny pomysł na okrągłe urodziny i rocznice

Chcesz tym razem zaskoczyć gości zaproszonych na okrągłe urodziny lub rocznicę z innej okazji? Postaw na oryginalny pomysł na imprezę! Jak się do tego zabrać? Wystarczy kreatywność, odrobina czasu, pozytywne nastawienie i kilka drobnych gadżetów!

Zabawę na okrągłe urodziny czy rocznicę ślubu warto zorganizować podkreślając wyjątkowość daty. Pomocne mogą okazać się dekoracje na okrągłe rocznice ze strony GoDanParty, np. balony w kształcie cyfr, zastawa z nadrukiem, wiszące girlandy, czy oczywiście świeczki na torcie.

Na dekoracji jednak nie koniec, ponieważ gościom warto zorganizować niezapomniane wrażenia. Jak to zrobić? A może impreza tematyczna, związana z zainteresowaniami solenizanta?

Zabawa z motywem w zabawnym stylu sprawdza się również na okrągłych rocznicach ślubu. Jeśli jesteś w związku kilkadziesiąt lat, być może dobrym pomysłem okaże się impreza przypominająca o dawnych czasach, np. PRL? A może tak przy koralowej rocznicy ślubu poprosić gości o założenie najbardziej wymyślnych i kolorowych korali?

Nutka humoru i swobodnego podejścia do tematu z pewnością pozwolą na zorganizowanie niezapomnianej zabawy! Na stronie GoDanParty znajdziesz gadżety na okrągłe urodziny i rocznice, które mogą Cię zainspirować!

Poprzedni artykułCały flakon czy próbka perfum – co wybrać?
Następny artykułJak zrobić makijaż z lat 90?
Blog powstał z pasji i mam nadzieję, że posłuży odwiedzającym kobietom do inspiracji moimi własnymi przemyśleniami i recenzjami. Prywatnie fanka kuchni meksykańskiej, dobrej książki i pieszych wycieczek po górach.