Perfumy, woda perfumowana a może woda toaletowa?

0
57
Perfumy, woda perfumowana a może woda toaletowa
5/5 - (1 vote)

Perfumy to nieodzowny element każdej kobiecej kosmetyczki. Chętnie testujemy i wybieramy nowe zapachy by czuć się atrakcyjnie i wyjątkowo. Perfumy działają na zmysły i potrafią dodać nam charakteru, dlatego właśnie tak chętnie po nie sięgamy. Każdy flakonik mieści w sobie zapach, składający się z dokładnie wyselekcjonowanych olejków zapachowych. Do określenia zapachu możemy użyć słowa perfumy, woda perfumowana bądź woda toaletowa. Czym one tak naprawdę się do siebie różnią? Kluczową rolę odgrywa tutaj stężenie olejków zapachowych.

Na czym polega różnica pomiędzy perfumami a wodą toaletową czy perfumowaną?

Perfumy właściwe wyróżniają się największym stężeniem olejków eterycznych. Te ekskluzywne i luksusowe produkty nasycone są olejkami zapachowymi od 20 do 40 %. Nie zawsze są jednak dostępne dla przeciętnego odbiorcy. Ich cena jest zazwyczaj bardzo wysoka a zapach niezwykle intensywny i trwały. By czuć perfumy przez cały dzień, wystarczy niewielka kropla naniesiona na ciało. Ze względu na intensywność zapachu, perfumy produkowane są w niewielkich pojemnościach.

Zaraz po perfumach, największe stężenie olejków eterycznych mają wody perfumowane: od 10 do 15% . Wody perfumowane są dużo bardziej popularne i znacznie chętniej wybierane, głównie ze względu na niewygórowane ceny. W perfumeriach internetowych czy stacjonarnych można znaleźć wody perfumowane różnych marek – tych bardziej renomowanych jak i tych z niższej półki. Woda perfumowana wyczuwalna jest na skórze przez kilka godzin.

Spośród wymienionych pachnideł najmniejsze stężenie posiada woda toaletowa. Z tego względu ich trwałość nie jest tak dobra jak w przypadku wody perfumowanej. Ich zapach można zazwyczaj określić jako lekki i delikatny. Można je aplikować na włosy, są bezpieczne dla tkanin i nie pozostawiają przebarwień. Większość zapachów męskich to właśnie wody toaletowe.

Decydując się na zakup perfum, wody perfumowanej bądź toaletowej warto zajrzeć do zaufanej i cieszącej się dobrymi opiniami perfumerii internetowej – w ten sposób możemy zaoszczędzić trochę pieniędzy i za niewygórowaną cenę nabyć dobrej jakości produkt.

Perfumom, wodom perfumowanym czy toaletowym poświęcony jest także ten artykuł https://perfumeriada.pl/perfumy-czy-aby-na-pewno

Poprzedni artykułPrzydatne akcesoria do kuchni
Następny artykułDlaczego warto sprzedawać perfumy?
Blog powstał z pasji i mam nadzieję, że posłuży odwiedzającym kobietom do inspiracji moimi własnymi przemyśleniami i recenzjami. Prywatnie fanka kuchni meksykańskiej, dobrej książki i pieszych wycieczek po górach.