Perfumy z dodatkiem drzewa cedrowego

0
51
Perfumy z dodatkiem drzewa cedrowego
5/5 - (1 vote)

Jak wiadomo, o charakterze kompozycji zapachowej decydują składniki, które zostały w niej zawarte. Często jednak mają one wpływ również na trwałość aromatu. Z pewnością każdy z nas ma swoją ulubioną grupę zapachową. Jedni najchętniej sięgają po lekkie perfumy kwiatowe, inni wolą orzeźwiające cytrusy a jeszcze inni upodobali sobie zapachy ciepłe, wyraziste, o orientalnych bądź drzewnych nutach.

Olejki eteryczne mogą być pozyskiwane z roślin, kwiatów czy owoców. W perfumach często również znajdziemy składniki pochodzenia zwierzęcego bądź syntetyki. Szukając dla siebie odpowiedniego zapachu zazwyczaj kierujemy się tylko swoim nosem i nie zagłębiamy się w anatomię pachnidła. Tymczasem niektóre nuty zapachowe pozytywnie wpływają na nasze zdrowie i ciało. W dzisiejszym artykule zdradzamy co nieco na temat cedru.

Co trzeba wiedzieć o drzewie cedrowym?

Cedr to nic innego jak drzewo iglaste z rodziny sosnowatych. Olejek zapachowy pozyskiwany jest z drewna, rzadziej z liści czy korzeni. Charakteryzuje się on balsamiczną, ciepłą wonią. W kompozycjach zapachowych aromat jest suchy i kojarzy się z lasem oraz igliwiem. Zazwyczaj tworzy on element nuty bazy. Olejek cedrowy doskonale współgra z owocami cytrusowym i wszystkim innymi lżejszymi nutami. Wzmacnia ich aromat oraz czyni je bardziej intensywnymi.

Jak już wcześniej zostało wspomniane, niektóre nuty zapachowe mają zbawienny wpływ na nasz organizm i często wykorzystywane są w aromaterapii. Olejek cedrowy ma działanie uspokajające i relaksujące. Rozładowuje stres i niweluje stany lękowe. Doskonale sprawdza się w przypadku leczenia infekcji dróg moczowych. Oprócz tego poleca się go osobom, cierpiącym na bezsenność. Olejek cedrowy łagodzi bóle głowy oraz bóle mięśniowe. Ma działanie przeciwzapalne oraz rozkurczowe. Idealnie nadaje się do leczenia schorzeń dróg oddechowych.

Jak więc widać, olejek cedrowy nie tylko nadaje całej kompozycji przyjemnego aromatu ale ma również dobre działanie na nasze ciało i umysł.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://perfumeriada.pl/perfumy-z-namiastka-lasu-czyli-wszystko-o-drzewie-cedrowym/

Poprzedni artykułCzym jest aromaterapia?
Następny artykułGoździki – aromatyczna przyprawa stosowana w perfumach
Blog powstał z pasji i mam nadzieję, że posłuży odwiedzającym kobietom do inspiracji moimi własnymi przemyśleniami i recenzjami. Prywatnie fanka kuchni meksykańskiej, dobrej książki i pieszych wycieczek po górach.