Popularne błędy w makijażu

0
53
Popularne błędy w makijażu
5/5 - (1 vote)

Jesteśmy otaczani sprzecznymi informacjami dotyczącymi pielęgnacji urody. Warto raz na zawsze rozprawić się z najpopularniejszymi urodowymi mitami.

Czarna kreska naokoło całego oka

O ile nie robimy makijażu smoky-eyes, o wiele bardziej naturalnie będzie wyglądać kreska tylko na górnej powiece, ewentualnie też w dolnych, zewnętrznych kącikach oczu. Nie jesteś przekonana? Spójrz na zdjęcie niefortunnego makijażu ślubnego Kate Middleton.

Testowanie podkładu na nadgarstku

Skóra dłoni może mieć zupełnie inny odcień, niż skóra twarzy. Dlatego kupując podkład warto uzbroić się w lusterko i cierpliwość a efektom przyjrzeć się w dziennym świetle. Najlepszym sposobem na dobranie koloru podkładu jest wzięcie próbek kosmetyku i przetestowanie ich w domu. Inny popularny błąd to używanie jesienią i zimą tego samego podkładu, co latem. Skóra jest bledsza o kilka odcieni niż na urlopie a podkład – nie. Razem może to wyglądać karykaturalnie.

Nierozpoznany typ cery

Stary podział na cerę suchą, tłustą i mieszaną sprawdza się, ale cera współczesnej kobiety często jest o wiele bardziej złożona. Jak pielęgnować skórę wrażliwą i tłustą, na której pojawiają się pierwsze zmarszczki? Co zrobić z cera suchą, na której mimo to pojawiają się pryszcze? Najlepiej zasięgnąć porady u doświadczonego dermatologa i dopiero potem dobrać do cery podkład, który będzie na niej wyglądał naturalnie.

Poprzedni artykułSpodnie damskie z szerokimi nogawkami? Kiedy się na nie zdecydować?
Następny artykułJak urządzić relaksującą kąpiel
Blog powstał z pasji i mam nadzieję, że posłuży odwiedzającym kobietom do inspiracji moimi własnymi przemyśleniami i recenzjami. Prywatnie fanka kuchni meksykańskiej, dobrej książki i pieszych wycieczek po górach.