Szelki odblaskowe czy kamizelka odblaskowa? Co wybrać?

0
54
Szelki odblaskowe czy kamizelka odblaskowa
5/5 - (1 vote)

Społeczeństwo coraz bardziej zdaje sobie sprawę z konieczności noszenia odblasków oraz z korzyści, jakie to ze sobą niesie. Popularność elementów odblaskowych wzrasta wraz ze wzrostem popularności jazdy na rowerze oraz turystyki pieszej. Jednak wiele osób wciąż ma wątpliwości co do tego, jakiego rodzaju odblaski będą dla nich najlepsze i na które z nich zdecydować się w danej sytuacji. W tym artykule przedstawimy zastosowania i zalety takich rozwiązań jak kamizelki odblaskowe i mniej popularne szelki odblaskowe, aby pomóc wam zdecydować, które z nich będą dla was odpowiedniejsze.

Klasyczna kamizelka odblaskowa

Kamizelka odblaskowa to klasyka wśród odblasków. Sprawdza się wszędzie i uratowała już niejedno życie. W Polsce przepisy prawa drogowego nie nakazują posiadania kamizelek odblaskowych w samochodzie, jednak z innych przepisów wynika, że osoba wykonująca na drodze jakiekolwiek czynności powinna mieć ją na sobie. Z pewnością więc warto włożyć do bagażnika lub do apteczki zestaw kamizelek, które mogą przydać się na przykład podczas awarii na drodze. Zwolni was to także z konieczności zastanawiania się przed wyjazdem zagranicę nad tym, w których krajach kamizelka znajduje się wśród obowiązkowego wyposażenia auta.

Oprócz kamizelek odblaskowych dla dorosłych, na rynku dostępne są również modele dla dzieci, z których bardzo chętnie korzystają przedszkola. Dzięki oryginalnym modelom i kolorom kamizelek dla dzieci (może to być na przykład różowy czy pomarańczowy), wychowawcom i wychowawczyniom przedszkolnym nie tylko łatwiej opanować grupę na spacerze, ale także uczyć swoim podopiecznych zasad bezpieczeństwa.

Kamizelki odblaskowe to także dobre rozwiązanie dla rowerzystów, zwłaszcza tych regularnie jeżdżących po zmroku. Największą zaletą kamizelek z pewnością jest ich duża powierzchnia, dzięki której osoba ją nosząca jest świetnie widoczna dla nadjeżdżającego pojazdu.

Szelki odblaskowe – nowoczesne rozwiązanie

Szelki odblaskowe, zwane również szelkami bezpieczeństwa, są dyskretniejsze, niż kamizelka, zajmują też mniej miejsca. – Szelki odblaskowe są dobrym rozwiązaniem dla motocyklistów i rowerzystów, ponieważ dzięki regulacji długości można je dopasować do każdego rodzaju stroju – mówi ekspert ze sklepu Odblaski24.com.pl​.

Dobrze wyregulowane szelki przylegają do ciała i nie przeszkadzają w jeździe. Rowerowe szelki odblaskowe lepiej niż kamizelki sprawdzają się podczas upałów dzięki temu, że mają mniejszą powierzchnię i nie generują dodatkowego ciepła. Z tego samego powodu szelki odblaskowe są często używane do biegania i innych sportów. Oprócz odblaskowych szelek dla dorosłych, w sklepach dostępne są również rozmiary dla dzieci. Regulowany rozmiar to gwarancja, że szelki będą bardzo dobrze przylegać do ciała lub kurtki i nie będą przeszkadzać w aktywnościach.

Szelki czy kamizelka – co wybrać?

Wybór między szelkami odblaskowymi a kamizelką to kwestia indywidualna. Warto jednak zaznaczyć, że kamizelki lepiej sprawdzą się w samochodzie, gdzie będą niezbędne w przypadku wypadku – ich założenie trwa sekundę, nie trzeba regulować rozmiaru, a ich duża powierzchnia gwarantuje świetną widoczność. Motocykliści i rowerzyści muszą sami zdecydować, czy bardziej zależy im na większej widoczności, czy na możliwości idealnego dopasowania elementu odblaskowego do sylwetki. Z kolei biegacze i spacerowicze mogą podczas upałów czuć się w kamizelkach niekomfortowo, dlatego też szelki mogą być wygodniejszą opcją – podsumowuje ekspert sklepu Odblaski24.com.pl.

Warto pamiętać, że odblaski, które mamy na sobie, nie mogą ograniczać naszych ruchów i rozpraszać naszej uwagi. Ta powinna być bowiem całkowicie skupiona na drodze.

Poprzedni artykułSposoby na wypoczęte spojrzenie
Następny artykułEkologiczne sposoby na czystość w domu
Blog powstał z pasji i mam nadzieję, że posłuży odwiedzającym kobietom do inspiracji moimi własnymi przemyśleniami i recenzjami. Prywatnie fanka kuchni meksykańskiej, dobrej książki i pieszych wycieczek po górach.