Te same perfumy na dwóch różnych osobach – zawsze taki sam efekt?

0
73
Te same perfumy na dwóch różnych osobach – zawsze taki sam efekt
5/5 - (1 vote)

Nie raz pewnie spotkałyśmy się z sytuacją, że perfumy których zapach podoba nam się na koleżance czy znajomej, na naszej skórze pachną kompletnie inaczej. Często zastanawiamy się, z czego tak właściwie to wynika. Powodów jak się okazuje jest co najmniej kilka. Dzisiaj zdradzamy, dlaczego perfumy na dwóch osobach potrafią pachnieć w całkiem inny sposób.

Dlaczego perfumy nie zawsze pachną tak samo?

Na samym początku warto wspomnieć o tym, że testując jakikolwiek zapach musimy pamiętać, by nakładać go tylko i wyłącznie w miejsca, gdzie nasza skóra jest bardzo dokładnie oczyszczona. Inne kosmetyki, których używamy mogą wchodzić w reakcję z zapachem i tym samym go zniekształcać. Poza tym pobywając się resztek kosmetyków, przywracamy naszej skórze odpowiednie PH. Na ewoluowanie aromatu ma również wpływ stopień nawilżenia skóry czy chociażby temperatura ciała. W przypadku rozwijania się zapachu niewielką rolę mogą odgrywać nawet takie czynniki jak hormony czy dieta. Największy wpływ na metamorfozę zapachu ma bez wątpienia rodzaj naszej skóry.

Osoby borykające się z problemem suchej skóry mogą skarżyć się na to, że aromat zbyt szybko się ulatnia. Dzieje się tak dlatego, że przesuszony naskórek pochłania olejki zapachowe znajdujące się w perfumach i tym samym obniża ich trwałość. Z tego właśnie względu panie o suchej skórze powinny sięgać po cięższe i bardziej intensywne pachnidła. Doskonale w tej roli sprawdzą się zarówno zapachy szyprowe jak i korzenne. Można też pokusić się o perfumy z akordami kwiatowymi ale w tym wypadku również należy szukać mocniejszych i cięższych wersji.

Osoby, które mają tłustą skórę najbardziej będą na sobie wyczuwać nutę głowy. W takim wypadku dobrze mogą ale nie muszą sprawdzić się wszelkie słodkie akordy. Dla niektórych osób jednak ich intensywność może być zaletą a dla innych wadą. Z tłustą skórą idealnie współgrają nuty cytrusowe. Ze względu na to, że zapach perfum może być naprawdę intensywny, nie przesadzajmy z ich ilością podczas aplikacji.

Najmniej problemów z dobrem odpowiednich dla siebie perfum mają osoby ze skórą normalną. W takim wypadku naskórek nie wpływa w żaden sposób na rozwijanie się zapachu.

Więcej na ten temat można przeczytać na https://kosmetolandia.pl/czy-perfumy-na-dwoch-roznych-osobach-moga-pachniec-tak-samo/

Poprzedni artykułJak zrobić makijaż z lat 90?
Następny artykułPerfumerie internetowe – warto korzystać?
Blog powstał z pasji i mam nadzieję, że posłuży odwiedzającym kobietom do inspiracji moimi własnymi przemyśleniami i recenzjami. Prywatnie fanka kuchni meksykańskiej, dobrej książki i pieszych wycieczek po górach.