W jaki sposób można wykorzystać przeterminowane perfumy?

0
23
W jaki sposób można wykorzystać przeterminowane perfumy
5/5 - (1 vote)

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że perfumy posiadają termin ważności. Często zdarza się tak, że kupimy pachnidło które w drogerii skradło nasze serce a po jakimś czasie stało się dla nas drażniące i odrzucające. Najczęściej flakon takich perfum leży nieużywany przez długi czas. Jeśli będziemy chcieli do nich wrócić może okazać się,że zapach nie nadaje się już do użytku.

O tym, że perfumy są przeterminowane świadczy zmiana i zniekształcenie ich zapachu. Często też nie sama data ważności wpływa na stan naszym perfum – niewłaściwe ich przechowywanie również może wyrządzić im ogromną szkodę. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, w jaki sposób można wykorzystać przeterminowane bądź nieodpowiednio przechowywane perfumy.

Sposoby na wykorzystanie perfum po terminie ważności

W związku z tym, że każde pachnidło posiada w swoim składzie alkohol, może ono doskonale sprawdzić się jako zmywacz do paznokci. Wystarczy namoczyć płatek kosmetyczny perfumami i delikatnie potrzeć nim paznokieć.

Zawartość alkoholu powoduje, że przeterminowane pachnidło dobrze poradzi sobie z brudem zalegającym na klawiaturze naszego komputera. Jeśli nie mamy odpowiednich środków do jej czyszczenia, perfumy na pewno godnie je zastąpią.

Niektórzy używają również perfum nie nadających się do użytku jako środek do czyszczenia lustra.

Jedną z najpopularniejszych metod wykorzystywanych przez osoby będące posiadaczami przeterminowanych perfum jest użycie ich jako odświeżacz powietrza. Jeśli w naszym domu bądź mieszkaniu nieprzyjemnie pachnie wystarczy rozpylić kilka kropel przeterminowanych perfum by znowu poczuć piękny aromat.

Kolejnym sposobem na zużycie przeterminowanego pachnidła jest wykorzystanie go jako odświeżać do butów. Perfumy można zaaplikować na stopy bądź rozpylić je wewnątrz obuwia. W oby dwóch wypadkach zneutralizuje to przykrą woń potu.

Jak więc widać, perfumy którym skończyła się data ważności wcale nie muszą wylądować w koszu. Jest wiele możliwości by zrobić z nich użytek.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://netporadykosmetyczne.pl/przeterminowane-perfumy-od-razu-musza-ladowac-w-koszu/

Poprzedni artykułLaser naczyniowy Cutera V – koniec z nadmiernym zaczerwienieniem twarzy
Następny artykułJeansy męskie z dziurami – jak je nosić? Do czego pasują podarte jeansy?
Blog powstał z pasji i mam nadzieję, że posłuży odwiedzającym kobietom do inspiracji moimi własnymi przemyśleniami i recenzjami. Prywatnie fanka kuchni meksykańskiej, dobrej książki i pieszych wycieczek po górach.