W jaki sposób testować perfumy?

0
56
W jaki sposób testować perfumy
5/5 - (1 vote)

Wizyta w drogerii czy przeglądanie oferty perfumerii internetowej nie zawsze kończą się owocnymi i udanymi zakupami. Często decydujemy się na kupno jakiegoś zapachu pod wpływem impulsu i chwili. Zbyt szybko testujemy perfumy, sugerujemy się tylko i wyłącznie przelotną znajomością, nie jesteśmy w stanie poznać prawdziwego charakteru zapachu – by móc to zrobić i ocenić pachnidło potrzeba czasu. By nie narażać się na perfumową wpadkę, przy testowaniu zapachu warto trzymać się kilku, istotnych zasad. W dzisiejszym artykule przedstawiamy jakich.

Jak dobrze poznać zapach?

By dobrze poznać zapach potrzebny będzie spokój. Perfumy powinniśmy testować bez pośpiechu. Pierwsze wrażenie bywa złudne dlatego warto co jakiś czas powracać do aromatu i dokładnie obserwować jego metamorfozę. Warto również pamiętać o tym, że perfumeria nie jest najlepszym miejsce na testowanie pachnidła. Unoszące się wokół aromaty mogą zakłócać wytężanie naszego nosa jak również nie pozwolić na realną i obiektywną ocenę interesującego nas zapachu.

Pamiętajmy także o tym, by testować perfumy na swojej skórze. Aplikowanie go na bottler nie ma większego sensu ponieważ na co dzień i tak zapachem skrapiamy swoje ciało, w kontakcie z którym pachnidło zupełnie inaczej się rozwija. Poczekajmy, aż perfumy wyschną i nie rozcierajmy mikstury o nadgarstki – przynajmniej podczas testów.

Jeśli już o nadgarstkach mowa – nie powinno być to jedyne miejsce na które aplikujemy perfumy podczas poznawania jego charakteru. Spryskajmy też interesującym nas zapachem zgięcie łokci czy wierzch dłoni.

Pachnidło, które planujemy zakupić najlepiej przetestować kilka razy. Istnieją bowiem pewne czynniki wpływające na to, jak dany zapach będzie się rozwijał. Może to być chociażby pogoda czy pora dnia. W ten sposób określimy, w jakich okolicznościach zapach sprawdza się najlepiej.

By testowanie perfum okazało się skuteczne nie zapomnijmy o notatkach. Warto zapisywać sobie nazwy pachnideł, które wyjątkowo przypadły nam do gustu. Można również napisać, co w nich czujemy, co nam się podoba a co niekoniecznie. Dzięki temu szybko dowiemy się co nieco o naszych preferencjach zapachowych.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/

Poprzedni artykułDlaczego warto sprzedawać perfumy?
Następny artykułJakie rośliny do ciemnych pomieszczeń?
Blog powstał z pasji i mam nadzieję, że posłuży odwiedzającym kobietom do inspiracji moimi własnymi przemyśleniami i recenzjami. Prywatnie fanka kuchni meksykańskiej, dobrej książki i pieszych wycieczek po górach.