Zapach do pracy – czym kierować się przy jego wyborze?

0
57
Zapach do pracy
5/5 - (1 vote)

Perfum używamy praktycznie na każdą, możliwą okazję. Randka z ukochanym, wyjście na imprezę czy spotkanie z przyjaciółmi są dobrym powodem do tego by skropić się ulubionymi perfumami, których woń poprawia nam samopoczucie i sprawia, że czujemy się bardziej pewni siebie. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nasze ulubione perfumy często nie będą nadawały się na każdą okazję. Dzisiaj podpowiadamy, jakie zapachy najlepiej wybierać do pracy.

Perfumy do pracy – co powinniśmy o nich wiedzieć?

Przede wszystkim perfumy musimy wybierać zależnie od miejsca, w którym pracujemy. Jeśli stale jesteśmy w kontakcie z klientem odstawmy na bok akordy ciężkie, wyraziste, które mogą przytłoczyć innych w otoczeniu. Takie zapachy mogą być też postrzegane jako nachalne – a tego byśmy chyba nie chcieli.

Jeśli miejsce naszej pracy to niewielkie biuro również nie eksperymentujmy z zbyt wyrazistymi zapachami. Pamiętajmy, że pracujemy z innymi ludźmi, którym nie powinniśmy nachlanie narzucać swojego gustu jeśli chodzi o perfumy. Lepiej wybrać coś neutralnego, co nie będzie drażniło naszych i innych nozdrzy. Perfumy powinny być delikatne, orzeźwiające, przełamane nutką słodyczy. Świetnie w tym wypadku sprawdzą się aromaty kwiatowo-owocowe.

Wybierając idealne do pracy perfumy, musimy również sugerować się porą roku, jaka obecnie panuje. Na zimę i jesień warto kupić sobie pachnidło i cięższym, wyrazistym, orientalnym bądź korzennym aromacie. Dzięki niskiej temperaturze nie będą one aż tak wyczuwalne i tym samym nie staną się przytłaczające.

W upalne, letnie dni świetnie sprawdzą się zapachy rześkie, wodne i delikatne. Perfumy uwalniają swoją woń dzięki temperaturze, która latem bywa czasami bardzo wysoka. Perfumy nie ulotnią się szybko i będą otaczały nas swoją śliczną, orzeźwiającą mgiełką.

Mimo, że nie ma sztywnie przyjętych zasad co do doboru perfum do pracy, sami powinniśmy mieć świadomość tego, że należy wybierać neutralny zapach, który nie będzie przeszkadzał i budził odrazy w naszych współpracownikach czy klientach. Często to właśnie woń unosząca się wokół nas ma wpływ na to, jak jesteśmy postrzegani przez otoczenie. Wybierzmy bowiem zapach w perfumerii internetowej, który będzie zachwycał swoją prostotą i delikatnością.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://urokliwynet.pl/w-jaki-sposob-wybierac-perfumy-do-pracy

Poprzedni artykułPorządki w kolekcji zapachów – kiedy je zrobić?
Następny artykułSpodnie damskie z szerokimi nogawkami? Kiedy się na nie zdecydować?
Blog powstał z pasji i mam nadzieję, że posłuży odwiedzającym kobietom do inspiracji moimi własnymi przemyśleniami i recenzjami. Prywatnie fanka kuchni meksykańskiej, dobrej książki i pieszych wycieczek po górach.